مقالات :: 10 نکته برای افزایش تاثیر گذاری آگهی تبلیغاتی تان

[ دسته موضوعی: CRM ] [ کل مقالات ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپی ]

10 نکته برای افزایش تاثیر گذاری آگهی تبلیغاتی تان

دسته موضوعی : CRM
95/11/11-07:55
2017-01-30 07:55:14
آخرین مشاهده : 98/01/29-02:19
کد مقاله : 117

تعداد مشاهده : 800


 

مجله پنجره خلاقیت

نیمه اول دی ماه - شماره 102

نویسنده:کرگ سیمپسون

مترجم: شادی حسن پور

کلمات کلیدی:آگهی تبلیغاتی- تبلیغات- جذب مخاطب

چه بخواهید خودتان متن آگهی را بنویسید چه یک نویسنده استخدام کنید، باز هم می توانید از نکاتی که در این مقاله گفته شده اند، بهره بگیرید و آگهی بهتری تولید کنید:

1- از زمان حال و دوم شخص استفاده کنید. زمانی که ما شروع به خواندن هر آگهی تبلیغاتی ای می کنیم، دوست داریم که از « شما » استفاده شود. زمانی که این کلمه را می بینیم، مطمئن می شویم که یک نویسنده دارد با ما صحبت می کند و باعث می شود که ما خودمان را با محصول مورد نظر تصور کنیم. پس بهتر است تا جای ممکن از ضمیر « شما» و از زمان حال حاضر استفاده کنید ؛ نه از زمان آینده یا گذشته!

نگویید: « مشتریان از فواید بی شمار نوشیدنی آلوئه ورای ما بهره مند خواهند شد.»

بگویید: « شما از فواید بی شمار نوشیدنی آلوئه ورای ما بهره مند می شوید»

2- سبک نگارشی ساده و روانی داشته باشید. هدف از نگارش شما این است که محصول یا خدمات خود را به فروش برسانید، نه اینکه خوانندگان را تحت تاثیر سبک نگارشی خود قرار دهید. همچنین باید طوری بنویسید که همه مشتریان متوجه منظورتان بشوند و درک نادرستی از آن نداشته باشند.

3- از کلمات ساده استفاده کنید. این مورد به مورد قبلی شباهت دارد. اگر نوشته شما پر از کلمات سخت و ادبی باشد، مشتریان آن را نخواهند خواند.

4- اطلاعات رایگانی به مشتریان ارائه کنید. برای اینکه چیزی بدست آورید، باید چیزی هم ارائه کنید. شما باید به طریقی توجه مشتریان را جلب کنید؛ پس باید چیزی به آنها بدهید که برایشان ارزش وقت گذاشتن داشته باشد. و یکی از چیزهایی که می توانید به آنها ارائه کنید، اطلاعات رایگان است. در ابتدای آگهی مطلب مفید و جالبی را با آنها به اشتراک بگذارید. این کار برای بازاریابان اینترنتی ساده تر است؛ زیرا آنها می توانند به همراه آگهی شان یک نسخه کتاب الکترونیکی کوچک و کم حجم ارسال کنند.

5- آگهی تان را خاص کنید. روزانه تبلیغات مختلف و تکراری ای را هم در فضای مجازی و هم به صورت چاپی می بینیم؛ کار به جایی رسیده که نمی توانیم به بسیاری از آنها اعتماد کنیم. یکی از متخصصان حوزه تبلیغات برای غلبه بر مشکل در آگهی اش به جای این که بنویسید « تقریبا صد هزار نفر یکی از محصولات ما را خریده اند»، نوشت « 97482 نفر یکی از محصولات ما را خریده اند». اولین جمله چیزی است که باعث فراری دادن مشتریان می شود زیرا همه روزه جمله مشابهی را می شنویم یا در جایی می خوانیم. اما جمله دوم شباهت بیشتری به حقیقت دارد. ساده بگوییم، اعداد و اطلاعات را به صورت دقیق و مشخص بیان کنید، نه گردشده.

6- اگهی طولانی بنویسید. احتمالا شنیده اید که می گویند آگهی تبلیغاتی تان نه باید کوتاه نه طولانی باشد. اما اگر به شکلی هوشمندانه آگهی خود را تهیه کنید. می توانید مطمئن باشید که آگهی های طولانی هم مورد استقبال مشتریان قرار می گیرند.

7- در پیش نویس آگهی متن بالایی بنویسید و خلاصه اش کنید. هنگامی که مشغول نگارش پیش نویس آگهی خود هستید، به فکر طولانی شدن متن نباشید؛ چون قرار نیست آن متن را عیناً در آگهی اصلی بنویسید. تا می توانید ایده ها و جزییات را به صورت کامل در پیش نویس بیاورید. سپس به عقب باز گردید، متن خود را دوباره بخوانید، آن را اصلاح کنید، بخش های اضافی را حذف و چکیده خوبی از آن تهیه کنید.

8- از کمک کردن به رقیبتان بپرهیزید. نیازی نیست که زمان زیادی در مورد محصول و بازار به صورت کلی صحبت کنید. بهتر است مزایای عالی محصول خوتان را با جزییات تعریف کنید .

به عنوان مثال، اگر در حیطه خدمات نظافت منزل کار می کنید، نیازی نیست برای مخاطبانتان تعریف کنید که چقدر خوب می شد اگر شخص دیگری نظافت منزل آنها را به عهده می گرفت و آنها می توانستند بیشتر استراحت کنند. بله، آنها قطعاً با این موضوع موافقند، پس به سراغ اینترنت می روند و به دنبال شرکت هایی می گردند که این کار را انجام می دهند و در نهایت شرکتی غیر از شرکت شما را انتخاب می کنند. شما باید در مورد مزایایی که شرکت شما در قیاس با دیگر شرکت ها به مشتریان ارائه می کند صحبت کنید.

9- نصفه نیمه صحبت نکنید. فرض نکنید که مشتریان شما را به اندازه کافی می شناسند و از مزایایی که به آنها ارائه می کنید با خبرند. همچنین حواستان باشد که نیمی از مزایا را روی یک برگه و دیگری را روی برگه ای دیگر ننویسید زیرا ممکن است یکی از آنها به هر دلیلی گم شود. شما تنها همین یک شانس را برای جذب مخاطب دارید؛ از آن به درستی بهره ببرید.

10- زیر تصاویری که استفاده می کنید، توضیحی بنویسید. همانطور که دیوید اگیلوی، متخصص حیطه تبلیغات می گوید: « بیشتر مردم تمایل بیشتری به خواندن نوشته ها و توضیحات زیر عکس ها دارند تا متن اصلی آگهی. پس هیچگاه تصویری را بدون توضیح رها نکنید. یادتان باشد که در توضیح زیر عکس ها از برند خود نام ببرید تا در ذهن آنها باقی بماند.»

مقالات CRM وب سایت گیلاس آبی


   

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای گیلاس آبی -نرم افزارهای هوشمند مدیریتی- محفوظ است.
فعالیت اصلی این سایت در زمینه معرفی نرم افزارهای هوشمند مدیریتی | نرم افزار مدیریت پرسنل و مدیریت ارتباط با مشتریان |نرم افزار بانک مخاطبین سازمان | نرم افزار نگهبانی | نرم افزار crm می باشد.
Copyright ® 2011 GilaseAbi.org