مقالات :: تاثیر لبخند خود آگاه بر فروش

[ دسته موضوعی: CRM ] [ کل مقالات ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپی ]

تاثیر لبخند خود آگاه بر فروش

دسته موضوعی : CRM
95/12/09-05:58
2017-02-27 05:58:22
آخرین مشاهده : 98/03/06-05:09
کد مقاله : 121

تعداد مشاهده : 1230


 

مجله پنجره خلاقیت

نیمه دوم بهمن ماه شماره 105

نویسنده: تونی.جی. هاگز

مترجم: شادی حسن پور

کلمات کلیدی: نیت خوب و لبخند _ دنیای مشتری_ فروشنده برتر

نیت خوب و لبخند مسری هستند. اگر دو نماینده فروش با عملکرد مشابه وجود داشته باشند، بزرگترین عامل تمایز بخش میان نتایجی که کسب می کنند، رویکرد مثبت و نیت آنهاست. فروش شغلی تکراری به حساب می آید، بنابراین تنها روشی که برای تنوع بخشیدن به روزهای کاری تان دارید، این است که کمی کنجکاو باشید. مشتاق کمک کردن به دیگران، مشتریان و همکاران باشید. به این فکر کنید که خدمات و محصولات شما می تواند دنیای مشتری را تغییر دهد و نحوه عملکرد شما در امر فروش می تواند تفاوت زیادی در زندگی آنها ایجاد کند. اگر این طور فکر نمی کنید، بهتر است کارتان را تغییر دهید. مشتاق باشید و به کارتان علاقه پیدا کنید تا مشتریان نیز شما را فردی جالب ببینند. همه ما مثل کودکانی هستیم که مشتاق عشق و علاقه دیگرانیم؛ حتی اگر از این موضوع خبر نداشته باشیم. در مورد فروش با نیت خوب کتاب ها نوشته شده است. حالت ایستادن قدرتمند، در حالی که شانه ها رو به عقب هستند، باعث می شود شما فردی با اعتماد به نفس جلوه کنید. زمانی که تماس تلفنی می گیرید، لبخند بزنید. این کار را به شکلی خود آگاه انجام دهید تا همه چیز عوض شود.

زمانی که می خواهید برای کسب اطلاعات تماس بگیرید، واقعا کنجکاو باشید. از قبل اطلاعات لازم را از اینترنت بگیرید و برای اطلاعات بیشتر با فرد تماس بگیرید و فراموش نکنید که اصطلاحاً فیس تو فیس با مشتری صحبت کنید؛ حتی اگر شده از پشت صفحه کامپیوتر یا از طریق موبایل. پژوهش های صورت گرفته از طریق Citricx و Webex نشان می دهند که معامله چهره به چهره باعث افزایش 30 درصدی نرخ معامله می شوند. معمولا افرادی را که می بینید که در حین تصمیم گیری در وضعیت بی روحی می نشینند و به شما خیره می شوند و منتظرند که شما این حالت رخوت را از آنها دور کنید. آنها می خواهند صحبت کنند، می میرند برای یک گوش شنوا، توجه و همدلی. همه این طور هستند. تریلیاردها دلار در دنیا بر اساس همین اصل جابجا می شود. آنها واقعا در انتظار لبخند شما هستند تا سطح انرژی شان افزایش پیدا کند. آنها منتظرند که شما به شکلی ویروسی بهشان روحیه انتقال دهید. آیا می توانید به آنها ایده هایی عالی بدهید؟ شاید.

اما کمی سخت است. اگر کمی هوشیار باشید، می توانید ایده هایی را که در ذهن خودشان دارند گرفته، در موردشان صحبت کنید و بهشان کمک کنید تا ذهنشان را سر و سامان دهند.

شاید مشتری تان خسته باشد. شاید خودتان هم همین طور باشید. اما به شما بستگی دارد که اوضاع را چطور پیش ببرید. قلبتان را وارد کارتان کنید. گوشی تلفن را بردارید و طوری شماره بگیرید که انگار تنها شانس شما برای موفقیت به همین تماس بستگی دارد. شادی شادی می آورد. شاد بودن مسری است. مردم به سوی فردی جذب می شوند که در حال لبخند زدن و خندیدن است، نه کسی که پشت تلفن دارد از استرس یا عصبانیت می میرد! افراد موفق هر چیزی را هزاران بار تمرین کرده اند. آنها واقعا به کاری که انجام می دهند علاقه دارند. زمانی که مشتری جذب کارتان می شود، همیشه سعی کنید به او کمک کنید، نه اینکه به او چیزی بفروشید یا او را گول بزنید. هیجان داشته باشید که می توانید به شخصی یا به کسب و کاری کمک کنید. سادگی و اعتماد به نفس آن پنج درصد فروشنده برتر به همین موضوع ارتباط دارند. آنها در مشاغلی کار

می کنند که زندگی و کسب و کار دیگران را بهبود می بخشد. آنها می خواهند به مشتریان انگیزه بدهند، عادات رفتاری خوبی در آنها به وجود آورندیا درمانشان کنند. مشاغلی بشر دوستانه. روزی از یکی از این فروشندگان برتر پرسیدم که چه روشی برای فروش در پیش گرفته است. پاسخ مختصر او شگفت زده ام کرد:

« من فقط به چشمانشان نگاه می کنم و لبخند می زنم و به آنها اطمینان می دهم که می خواهیم کسب و کارشان را دچار تحولی مثبت کنیم.»

این مرد باهوش بسیار لبخند می زند و در یک شهر ساحلی زندگی می کند. او قبلا در حیطه ورزشی کار می کرد. کوتاه سخن می گوید و چشمانی بسیار گیرا دارد. او راه برقراری ارتباط با مردم را به خوبی آموخته است. نکته ای که به ما گفت، نکته بسیار قدرتمندی بود. انتقال باور، ایمان و اطمینان به مشتری؛ مدیریت کسب و کار مانند ناخدایی که روی عرشه کشتی ایستاده است و مشاوری که از عملکرد صحیح کسب و کارش اطمینان خاطر دارد. او با نیت خوبی لبخند می زند؛ زیرا داشت زندگی مردم را دچار تحول می کرد. من هم در حین نوشتن این مقاله لبخند می زدم. شما چطور؟


منبع: مقالات CRM وب سایت گیلاس آبی


   

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای گیلاس آبی -نرم افزارهای هوشمند مدیریتی- محفوظ است.
فعالیت اصلی این سایت در زمینه معرفی نرم افزارهای هوشمند مدیریتی | نرم افزار مدیریت پرسنل و مدیریت ارتباط با مشتریان |نرم افزار بانک مخاطبین سازمان | نرم افزار نگهبانی | نرم افزار crm می باشد.
Copyright ® 2011 GilaseAbi.org